Tvarkaraščiai
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Administracinė informacija
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Duomenų bazė
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Lankytojai
Pirmas

          Gegužės 15 dieną 10 klasės mokiniai, tiriamojo darbo autoriai Mangirdas Mitkus ir Ringailė Urbaitė, lydimi būrelio vadovės Vaidos Jakaitytės vyko į 2-ąją mokinių biologijos tiriamųjų darbų konferenciją, skirtą Antano Giedriaus-Giedraičio gimnazijos 100-mečiui paminėti. Pirmiausiai išklausėme 9 tiriamųjų darbų pranešimų, kuriuos parengė gimnazistai, padedami savo mokytojos Janinos Ašutaitytės. Mes pristatėme savo 2 metus trukusius tyrimus Karšuvos girioje, bandant sužinoti efektyviausią būdą invazinio augalo, kanadinės rykštenės, naikinimui. Visi pristatyti darbai buvo įdomūs, unikalūs ir nevertinami jokiais balais, tiesiog skirti pažvelgti giliau į mus supančią aplinką bei pasimokyti vieniems iš kitų. Po tiriamųjų darbų pristatymo dalyvavome praktinėje konferencijos dalyje. Jos metu VU studentai pamokė, kaip išskirti DNR. Mokiniai pirmą kartą galėjo padirbėti su pipetmonais ir kitomis DNR išskyrimui laboratorijoje naudojamomis priemonėmis. Vėliau konferencijos svečias burnos chirurgas Povilas Daugėla atliko praktinę demonstraciją su leukocitų ir trombocitų gausiu fibrinu. Iš konferencijos grįžome labai laimingi, nes parsivežėme namo ne tik daug emocijų, nepamirštamų įspūdžių, bet ir daug žinių, kurias galėsime pritaikyti ateityje biologijos pamokose ar kitose su tyrimais susijusiose veiklose (informacija ir nuotraukos biologijos mokytojos V. Jakaitytės).

Ačiū mokytojai Vaidai už mokinių skatinimą tobulėti, įgyti įdomios patirties, o Ringailei ir Mangirdui linkime ir toliau domėtis mus supančiu pasauliu, gilinti turimas žinias!

alt alt

 

       Informuojame, kad gegužės 17 d., ketvirtadienį, apie 13.30 val., į mokyklą atvyksta mokyklinės aprangos tiekėjai. Kam reikalinga nauja mokyklinė apranga, prašome atvykti. Jei tiks dydis, bus galima įsigyti vietoje.

 

         Europos diena – kasmetinė tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę.  Europoje ši diena minima gegužės 9 d., nes 1950 m. šią dieną Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) pakvietė Prancūziją, Vokietiją ir kitas Europos šalis suvienyti savo sunkiąją pramonę – anglies ir plieno gamybą. Pagrindinė plano idėja buvo tokia: tas, kas nekontroliuoja anglių ir plieno gamybos, nebus pajėgus kariauti. 1951 m. balandžio mėn. šešios valstybės Paryžiuje pasirašė susitarimą dėl Europos anglių ir plieno bendrijos steigimo. Taip Europa pradėjo įgyvendinti taikos iniciatyvą. R. Šumano pasiūlymas laikomas dabartinės Europos Sąjungos užuomazga. 1985 m. Europos Sąjungos vadovų aukščiausiojo lygio susitikime Milane buvo nuspręsta gegužės 9 d. švęsti kaip taikos, Europos dieną. Lietuvoje Europos diena plačiau pradėta švęsti nuo 2002 metų. Organizuojami Europos dienai skirti renginiai, kurių metu visuomenė supažindinama su Europos Sąjunga, diskutuojama visai Europai svarbiais klausimais. Mokykloje Europos dieną minime jau keletą metų, jau tradicija tampa gegužės 9 d. dalyvauti respublikiniame „Europos egzamine“. Šiais metais egzamine dalyvavo 24 mokiniai. Šaunu, jog ir jaunesniųjų klasių mokiniai tapo prizininkais. Daugiausiai balų iš galimų surinko septintokė Miglė Šašytė ir devintokės Giedrė Vasiliauskaitė ir Beatričė Elvikytė. Mokinius padėkomis ir informaciniais leidiniais apie Europos Sąjungą apdovanoja egzamino idėjos autoriai, organizatoriai bei rėmėjai – „Europos pažinimo centras“ (informacija ir nuotraukos mokytojos E. Gečaitės).

alt alt

 

         Mūsų mokykla užsiregistravo ir dalyvavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuotoje akcijose „Ar tu moki plaukti?“. Akcijos tikslas – išbandyti ir įvertinti vaikų ir jaunimo gebėjimą plaukti ir orientuotis vandenyje. Gegužės 8 dieną 26 mūsų mokyklos 2-9 klasių mokiniai, lydimi mokytojų, išvyko į Šakių baseiną. Mus pasitikęs treneris Aurelijus priminė mokiniams saugaus elgesio baseine taisykles ir padrąsinamai ragino vaikus atklikti įvairias užduotis vandenyje, pamokė kaip teisingai plaukti, kad būtų lengviau. Po pratybų visi mokiniai gavo akcijos dalyvio pažymėjimus, kuriuose buvo įrašyta, kiek metrų pavyko nuplaukti. Mokiniai turėjo puikią progą įsivertinti savo plaukimo įgūdžius (informacija ir nuotraukos pavaduotojos ugdymui R. Augustienės).

alt alt

alt

 

 

         2018 m. gegužės 8 dieną mūsų mokyklos dešimtokai vyko į bendrą renginį „Mokinių ugdymas karjerai – svarbus žingsnis renkantis profesiją“ Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijoje. Atvykus mus pasitiko puikai nusiteikę gimnazijos dešimtokai ir jų auklėtoja. Susipažinę, draugiškai pabendravę prie arbatos puodelio, apžiūrėjome gimnaziją, jos aplinką, klases. Diskutavome apie galimybę mokytis gimnazijoje, pasidalinome savo pasiekimais moksle, mene, sporte. Susėdę į geltonuosius autobusiukus keliavome pasigrožėti Vilkyškių gamta nuo apžvalgos bokštų, aplankėme „Raganų eglę“. Grįžus buvo suorganizuotos draugiškos sporto varžybos. Aišku, laimėjo draugystė. Pasportavę dar kartą grįžome į klasę refleksijai. Manau, kad užsimezgė tikrai graži draugystė, nes jau gavome pakvietimą į naktinį žygį, kuris vyks birželio mėnesį (informacija ir nuotraukos 10 klasės vadovės K.Martinaitytės-Glinskienės).

altalt

alt

 
Daugiau įrašų...