Tvarkaraščiai
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Administracinė informacija
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Duomenų bazė
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Lankytojai
Pirmas

        Birželio 23 d. mokykloje į susitikimą susirinko nemaža grupė XVIII laidos moksleivių, 1983 metais baigusių tuometinę Viešvilės aštuonmetę mokyklą. Smagu buvo pamatyti klasės draugus po 35-erių metų. Linksmu šurmuliu visi praėjo mokyklos koridoriais, palygino su savo metų mokykla, apžiūrėjo stenduose mokyklos 115 metų gimtadieniui skirtą nuotraukų ekspoziciją, surado save, mokytojus. Pasikeitė adresais, užrašė savąją svajonę po 5-10 metų. Klasėje, kur dabar įsikūręs kraštotyros kambarys, vyko pamoka „Gyvenimo keliu einu“. Kiekvienas papasakojo apie save, savo šeimą, pasiekimus. Smagu buvo išgirsti, kad yra laimingi, įveikę gyvenimo sunkumus. Iš 25 mokinių į susitikimą atvyko 16. Trys jau išėjo Amžinybėn. Jie buvo prisiminti, išliko draugų pasakojimuose. Į susitikimą buvo pakviesta pirmoji mokytoja Janina Skilinskienė, klasės auklėtoja Danutė Sabonaitienė. Joninių vakarą ilgai skambėjo buvusių klasės draugų prisiminimai (informacija mokytojos D. Sabonaitienės, nuotrauka O. Oičenkos).

alt

 

          Birželio 21 dieną mūsų mokyklos mokytojų komanda dalyvavo edukacinėje išvykoje į Šilutę. Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje vyko seminaras „Kinestetinio mokymo taikymo paveikumas ir jo taikymo galimybės“, kurį vedė šios mokyklos pedagogės, dalyvaujančios tarptautiniame projekte apie kinestetinį mokymą. Seminaro metu mokytojai patys išbandė įvairius metodus, aptarė jų pritaikymo galimybes savo pamokose ir kitoje ugdomojoje veikloje. Vėliau visų laukė ekskursija ir edukacija Hugo Šojaus muziejuje. Čia pasitikusi dvaro dama pasakojo apie tų laikų dvariškių įpročius, tradicijas ir mados tendencijas. Mokytojai vaišinosi kafija ir nepaprastai skaniu aguonų pyragu. Prieš išvykdami į namus dar aplankėme Rusnę. Apie Rusnės istoriją ir šių dienų aktualijas pasakojo puiki gidė Iveta (informacija ir nuotraukos pavaduotojos ugdymui R. Augustienės).

alt alt

alt alt

 

        Birželio 15 dieną baigėsi mokslo metai 5-10 klasių mokiniams. Skambutis, kviečiantis į pamokas, nutilo iki naujų mokslo metų pradžios, o dešimtokams jis nuskambėjo paskutinį kartą. Šventės vedėjos šeštokės Viltė Strikaitė ir Teklė Kucinaitė žaismingai pradėjo paskutinę pamoką. Jos metu klasėms teko atlikti mokytojų parengtą kūrybinį darbą ir įteikti dešimtokams savo klasės palinkėjimus. Direktorė Irena Oičenkienė, apibendrindama šiuos mokslo metus, pasidžiaugė, kad metai buvo kupini aktyvios veiklos, mokykla dalyvavo įvairiuose projektuose, akcijose, rajoniniuose ir respublikiniuose renginiuose, konkursuose, olimpiadose. Džiugina ir geresni mokymosi rezultatai. Tradiciškai buvo įteikti mokyklos Padėkos raštai labai gerai ir gerai besimokantiems mokiniams ir tiems, kurie aktyviai atstovavo mokyklai varžybose, konkursuose, buvo aktyvūs įvairioje mokyklos ugdomojoje veikloje. Dešimtokų klasės vadovė Kristina Martinaitytė-Glinskienė sėkmingo skrydžio linkėjo savo auklėtiniams, o patys dešimtokai padėkojo mokytojams ir devintokams perdavė savo "testamentą" ir simbolinį mokyklos raktą. Baigdami šventę nuleidome valstybinę vėliavą, kuri plėvesavo virš mokyklos visus mokslo metus, ir džiaugsmingais plojimais pasitikome vasaros atostogas (informacija direktorės I. Oičenkienės, nuotraukos A. Sinkaus).

alt alt

alt alt

alt alt

 

        Įgyvendindami projektą „Tyrinėjanti ir kurianti mokykla“, birželio 15 dieną projekto vadovė Jurbarko švietimo centro direktorė Aušra Baliukynaitė, mūsų mokyklos 7 klasės mokiniai ir juos lydinčios mokytojos Vaida Jakaitytė ir Irmina Banevičienė bei projekto partneriai Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio, Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinių mokyklų mokiniai ir mokytojai vyko į edukacinius užsiėmimus Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos fakulteto Biologijos katedros laboratorijose. Pasiskirstę į keturias grupes dalyvavome šešiuose edukaciniuose užsiėmimuose. Mūsų grupė pirmiausia susipažino su mikrodumbliais, jų įvairove ir reikšme vandens ekosistemai. Užsiėmimo metu išmokome pasiruošti dumblių preparatą, kurį stebėjome mikroskopu. Susipažinę su dumbliais mokėmės apie jūrinės ekosistemos mitybinės grandinės viršūnėje esančius paukščius, jų sandaros ypatumus bei prisitaikymą išgyventi. Vėliau, pasitelkus Baltijos-Šiaurės jūros modelį, susipažinome su Baltijos ir Šiaurės jūrų draugyste. Stebėdami druskingo Šiaurės jūros vandens įtekėjimą į Baltijos jūrą supratome, jog tai vyksta sąveikaujančių skirtingų savybių vandens masių dėka. Sužinoję, kuo Baltijos jūra yra ypatinga ir kuo skiriasi nuo kitų jūrų turėjome teorinį-praktinį užsiėmimą „Baltijos jūros ir gėlųjų vandenų makrobestuburių įvairovė“. Užsiėmimo metu pro binokuliarines lupas apžiūrėjome įvairius vandens makrobestuburius bei savarankiškai tyrėme vėžiagyvius-šoniplaukas mikroskopu. Po to leidomės į vandens stuburinių – žuvų pažinimo kelionę. Lektorius Egidijus Bacevičius išmokė pažinti ir pagal skiriamuosius požymius apibūdinti žuvis. Daug sužinoję apie vandens pasaulį leidomės tyrinėti paplūdimio smėlio paslaptis. Laboratorijoje gavę smėlio mėginį, jį sijojome skirtingo diametro sietais ir bandėme nusakyti, kas formuoja čaižų, smulkų smėlį po kojomis Lietuvos pajūrio pakrantėje, nuo ko tai priklauso ir kaip tai išsaugoti. Diena buvo kupina iššūkių, naujos patirties ir pažinimo džiaugsmo, už tai dėkojame Jurbarko Švietimo centro direktorei Aušrai, kuri suteikė progą dalyvauti šiame projekte. Deja, ne visi mokyklos septintokai pasinaudojo tokia puikia galimybe  (informacija ir nuotraukos mokytojos V. Jakaitytės).

alt alt

alt alt

 

     Birželio 11-14 dienomis 36 mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos kartu su partneriais organizuotoje stovykloje "Sakale, lėk". 2 dienas stovyklautojų veikla vyko mokykloje, o 2 dienas – Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione, kur išbandė karių treniruočių trasas, dalyvavo naktiniame žygyje, žaidė dažasvydį. Taip pat kareivinėse mokėsi, kaip sutvarkyti kambarį ir pasiruošti nakvynei kareiviškose lovose. Naktį visus pakėlė aliarmo signalas, pakvietęa į naktinį žygį. Veikla buvo labai įdomi, reikalaujanti ir atsakingumo, ir vikrumo, ir draugiškumo, padedant vienas kitam, ir drausmingumo. Paskutinę stovyklos dieną skambėjo padėkos žodžiai organizatoriams, vyko kūrybingi stovyklautojų ir jų vadovų pasirodymai, buvo sušoktas bendras šokis.

       Dėkojame už draugišką bendradarbiavimą Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos vadovams, stovyklos organizatoriams ir mūsų mokyklos pedagogams, dirbusiems su mokiniais, kurie dalyvavo stovykloje (informacija direktorė I. Oičenkienės, nuotraukos stovyklos organizatorių).

alt alt

alt alt

alt alt

 
Daugiau įrašų...