Positive SSL
Tvarkaraščiai
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Administracinė informacija
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Duomenų bazė
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Lankytojai
Pirmas

            Kovo 15 dieną Lietuva minėjo LR prezidento, generolo Jono Žemaičio-Vytauto 110 ąsias gimimo metines. Tą dieną Šimkaičių girioje prie J. Žemaičio-Vytauto vadavietės-bunkerio vyko Laisvės kovotojų bunkerių paieška su istoriku dr. Vykintu Vaitkevičiumi. Šioje ekspedicijoje dalyvavo ir mūsų mokyklos 7-8  klasių mokiniai. Nuvykę į Šimkaičių girią išklausėme istoriko pravestą edukaciją apie J. Žemaičio- Vytauto asmenybę, jo partizaninį gyvenimą, nuveiktus darbus Lietuvos labui. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti, kokiomis sąlygomis teko gyventi partizanams, kiekvienas turėjo galimybę įlipti į J. Žemaičio-Vytauto bunkerį. Išvykos metu padarėme gerąjį darbelį – tvarkėme bunkerio prieigas. Džiugu, kad ekspedicija pavyko: buvo atrastas bunkeris, kurio vieta iki šiol nebuvo žinoma, tai tikra sensacija, tyrinėjant partizaninio karo Lietuvoje istoriją, tikimasi, kad atrastas bunkeris suteiks naujų žinių apie Lietuvai labai svarbų istorinį laikotarpį (informacija mokytojoa E. Gečaitės, nuotraukos organizatorių).

alt alt

 

 

         Kovo 15 dienos popietę į meninio skaitymo konkursą susirinko pradinių klasių mokiniai ir mokytojos. Mokiniai, mokytojų padedami,  išmoko  raiškiai skaityti  K. Sajos, A. Urbienės, V. Misevičiaus, R. Skučaitės, E. Mieželaičio  ir kitų autorių kūrinius. Buvo vertinama skaitovo tartis, teksto išmokimas, sceninė laikysena ir pagrindinės minties perteikimas. Konkursas vyko tarp I-II  ir III-IV klasių mokinių. Komisijos vertinimu pirmąsias vietas laimėjo antrokas Martynas Šašys ir trečiokas Laurynas Brigadierius. Šie mokiniai kovo 20 dieną dalyvaus rajoniniame meninio skaitymo konkurse. Antrąsias vietas užėmė pirmokas Airidas Vaznys ir trečiokė Austėja Brokoriūtė. Trečiąsias vietas laimėjo pirmokas Matas Kemeris ir antrokė Luknė Kuniauskaitė bei trečiokės Akvilė Briedytė ir Medeinė Kemerytė. Laimėtojai  buvo apdovanoti Padėkos raštais ir saldumynais. Linkime mūsų dalyviams Martynui ir Laurynui sėkmės rajoniniame skaitymo konkurse (informacija mokytojos Danutės Daunorienės, nuotraukos mokytojos Kristinos Budriuvienės).

alt alt

 

     Kovo 11-ąją rinkomės į kultūros centrą, kad skambia daina pasveikintume savo valstybę su Nepriklausomybės atgavimo diena. Daugiausia dainų apie Lietuvą, vaikystę, svajones skambėjo iš vaikų lūpų, pradedant mažaisiais ikimokyklinukais ir priešmokyklinukais (muzikos vadovė Irena Petkevičienė). Po jų dainų estafetę tęsė mokyklos choras, jaunesniųjų ir vyresniųjų klasių ansambliai (muzikos mokytoja Kristina Martinaitytė-Glinskienė), o baigė kultūros centro moterų ansamblis "Vėtrungė". Pirmą kartą nuskambėjo ir vadovės Kristinos bei jos dukros Gabrielės Glinskaitės duetas (informacija direktorės I. Oičenkienės, nuotraukos A. Sinkaus).

alt alt

alt alt

 

 

            Kovo 12 d. 5 klasės mokiniams vyko Konstitucijos pamoka. Susitikti su vaikais atvyko Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistė Elena Kontenienė, kuri mokiniams įteikė „Vaiko Konstituciją“, papasakojo apie savo darbą. Įteiktose knygelėse surašytos visos vaikų teisės ir pareigos. Pamokos metu mokiniai buvo supažindinti su Lietuvos Respublikos Konstitucija, vaiko ir piliečio sąvokomis, jų pareigomis ir teisėmis. Mokiniai atliko mokytojos parengtas užduotis. Pamoka patiko visiems penktokams (informacija ir nuotrauka istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojos E. Gečaitės).

alt

 

 

         Kovo 8-ąją mūsų mokinių ugdymas vyko netradiciniu būdu, nes mokiniai savo akiratį plėtė klausydamiesi įvairių profesijų atstovų pristatymų, vyko į įstaigas, kur taip pat darbo vietose suipažino ar daugiau sužinojo apie įvairias profesijas.  1-4 klasių mokiniai ir jų mokytojos vyko į Jurbarko priešgaisrinę tarnybą. Ten susipažino su ugniagesio profesija. Vyresnieji mokyklos mokiniai lankėsi Viešvilės pasienio užkardoje, kur susipažino su pasieniečio ir kinologo profesijomis, stebėjo dresuotų šunų pasirodymus. Mokykloje apie grožio paslaptis pasakojo LK grožio centro kosmetologė Lidija Gabalytė, su socialinio darbuotojo profesija ir jos funkcijomis supažindino Donata Rimkienė, švietėjišką veiklą vykdė ir su visuomenės sveikatos biuro darbu supažindino Roberta Armanavičiūtė, o visą rajone trūkstamų darbuotojų sąrašą pateikė Užimtumo tarnybos vyresnioji specialistė Vida Jomantienė. Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos atstovai pristatė savo mokyklą, pateikė joje rengiamų specialybių sąrašą, pakvietė mokytis jų įstaigoje. 

          Tradiciškai tą dieną mokykloje vyko ir Kaziuko mugė, kurioje vaikai ir svečiai pristatė savo rankų darbus, pagamintus saldumynus ir kt. Gerą nuotaiką kūrė muzikantai iš Smalininkų, pasivaišinti kugeliu, kava, arbata, ledų ir pieno kokteiliu, sula, įvairiais gardumynais siūlė mokyklos pedagogų įrengtas Kazikės baras.

           O vakare mokinių laukė jau tradicine tampanti "Naktis mokykloje". Pedagogės Rasa Augustienė, Rasa Stoškienė, Eglė Gečaitė ir Valda Kravčenkienė pasiryžo padėti mokiniams turiningai ir linksmai praleisti naktį. Atliekant įvairiausias užduotis, kūrybiškai pristatant komandines inscenizacijas, laikas netruko prabėgti. Mokytojos džiaugėsi vaikų kūrybiškumu, išradingumu, gebėjimu draugiškai atlikti komandines užduotis (informacija socialinės pedagogės V. Kravčenkienės, nuotraukos pavaduotojos ugdymui R. Augustienės).

alt alt

alt alt

 

 
Daugiau įrašų...